Pracownik Archiwum na podium

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

16 maja 2023

Miło nam poinformować, że Pani Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach zajęła II miejsce w VII edycji konkursu edukacyjnego "Lekcje o Mazowszu" za scenariusz lekcji pt. „Śladami przodków. Poznaj historię własnej rodziny”. To już piąty wyróżniony scenariusz lekcji archiwalnych przygotowany przez Autorkę. 

Nagrodzony scenariusz przeznaczony jest dla uczniów w wieku 15-18 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „O Mazowszu – kreatywnie i twórczo poza murami szkoły”. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polegało na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej. Nagrodzone scenariusze są publikowane i przekazywane wszystkim mazowieckim szkołom oraz bibliotekom. Zgromadzony materiał służy jako pomoc dydaktyczna, ale jest również inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną, a także ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się regionem.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-16
Data publikacji:2023-05-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1145